Dim Sum fra Salomon Foodworld - Årets Produkt Norgesgruppen 2011!
10.01.2012
Dim Sum-miks fra Salomon Foodworld har fått mye oppmerksomhet etter lanseringen 1. mai 2011. Denne uken fikk produktet enda mer blest, i det Norgesgruppen og Asko valgte dette produktet til Årets Produkt 2011!

Salomon Foodworld tok plass i Haugen-Gruppen Storkjøkkens portefølje av leverandører for et år siden. Flere av produktene har fått mye oppmerksomhet. I serien fra Salomon finnes Fingerfood inspirert av USA, Asia og Middelhavet, samt flere meget spennende og innovative produkter i en serie kalt "Serve EasyAsia".
Les mer om Salomon og produktene i sortimentet her!
Det er i sistnevnte serie at Dim Sum-miksen er blitt en populær nyhet. Dim Sum er kjent for alle som har reist til Asia, men er også blitt å se på menyene i asiatiske og asiatisk-inspirerte spisesteder i hjemlige trakter. Salomons miks består av fire produkter i en og samme forpakning: "Chick'n Money Bag", "Thai Samosa", "Duck Spring Rolls" og "Shrimp Sesam Wan Tan".
Kåringen Årets Produkt gjøres på bakgrunn av en fagjurys vurdering. Kriterier er satt blant annet innenfor innovasjon, nyskapenhet, bidrag til kategorivekst, etablert salg og videre salgspotensiale. I tillegg skal produktet ha vært i salg minimum 6 måneder. Norges-Gruppen og Asko har over 20.000 varelinjer tilgjengelig i sitt produktsortiment.
- Dette var virkelig gode nyheter for både oss og Salomon, sier Mats Johansson, Category Manager i Haugen-Gruppen Storkjøkken, og ansvarlig for Salomon Foodworld. Vi har holdt Salomon løpende oppdatert på mottakelsen produktene har fått. De har store ambisjoner for produktene sine i Norge, og nyheter som dette mottas med ovasjoner hos Salomon, forteller Mats!
SKH, 10. januar 2012